#1

#2

Novinky

Patria Corporate Finance, a.s.

Výmolova 353/3
150 28 Praha 5
Česká republika
Tel.: +420 221 424 111
Fax: +420 221 424 196

Patria řídila dobrovolnou nabídku na koupi akcií Fortuny

12.04.2018

Patria Corporate Finance, a.s. spolu se svojí sesterskou společností Patria Finance, a.s. poskytovala poradenské služby investiční skupině Penta při realizaci dobrovolné nabídky na koupi akcií společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. (dále jen „Fortuna“) na českém trhu.

Fortuna Entertainment Group N.V.

Fortuna byla založena v roce 1990 jako původně česká společnost. Následně začala rozšiřovat své aktivity i do okolních zemí, a to konkrétně na Slovensko a do Polska. V roce 2009 byly všechny její aktivity v České republice a okolních zemích začleněny pod nově vzniklou společnost Fortuna Entertainment Group N.V., čímž se Fortuna stala největším poskytovatelem kurzových sázek ve střední Evropě. Nedávným vstupem na chorvatský a rumunský trh rozšířila své aktivity rovněž mimo trh střední Evropy.

Investiční skupina Penta

Investiční skupina Penta (dále jen „Penta“) je středoevropskou investiční skupinou založenou v roce 1994. Penta se zabývá zejména investicemi do zdravotnictví, maloobchodu, finančních služeb či realitního developmentu. Odhaduje se, že v současnosti spravuje aktiva v hodnotě přesahující 7 mld. eur.

Penta koupila Fortunu na přelomu let 2004 a 2005. Pod jejím vedením dosáhla Fortuna významného růstu a v průběhu let vstoupila na Varšavskou i Pražskou burzu. Díky intenzivnímu rozvoji Fortuny se z dividendového titulu postupem času stal titul růstový. Vzhledem k tomu, že se Penta i nadále chce soustředit na intenzivní rozvoj Fortuny a tohoto rozvoje chce dosáhnout co nejrychleji, rozhodla se nyní stáhnout akcie Fortuny z obou burz.

Poradenský tým

Petr Dědeček

Executive Director

E-mail: dedecek@patria.cz

Michael Šíma

Analyst

E-mail: sima@patria.cz